
A kisebbrendűségi érzés azt sugallja az embernek, hogy „Úgy, ahogy vagyok, nem találhatnak szeretetreméltónak!” Minthogy azonban az ember szeretetre vágyik, mert önmagát képtelen szeretni, mindent megkísérel, hogy környezetével megkedveltesse magát. Engedelmes, szorgalmas, egyre okosabbá és ügyesebbé válik, sőt talán híressé és gazdaggá is. Minden megváltozott az életében, csupán a kisebbrendűségi érzés nem.
Hiszen most így gondolkodik: „Az emberek kedvelnek, de vajon valóban szeretnek-e? S ha igen, akkor nem csupán a képességeim, a pénzem miatt szeretnek-e?” Be kellene látnia, hogy ilyen eszközökkel képtelen megszabadulni kisebbrendűségi érzésétől, mi több, egyre több akadályt gördít az igazi szeretet útjába.
Összefoglalva: Kisebbrendűségi érzés – nem hiszem, hogy szeretetre méltó lennék; önszeretet hiánya, negatív énkép; f el kell ismernem, ki vagyok valójában
Amit tenni kell
- Az embernek tehát idejekorán szembe kell néznie kisebbrendűségi érzésével, s tudatosítania kell magában, kicsoda ő valójában. A „szeretve lenni” állapotához egyszerű út vezet – ha az ember maga is elkezd szeretni.
- Minden gazda tudja: csak azt fogja tudni learatni, amit elvetett. Tudatosan meg kell hát tennünk két lépést, melyek közelebb visznek a megoldáshoz.
- 1. Tudatosítom magamban énképemet, méghozzá pozitív énképet alkotok magamról, hogy képes legyek szeretni önmagam. Feltétel nélkül elfogadom magamat olyannak, amilyen vagyok.
- 2. Hozzáfogok, hogy ahol csak lehet, kinyilvánítsam szeretetemet, ám anélkül, hogy törődnék vele, mit kapok érte cserébe, hiszen a szeretet nem árucikk. Egyre inkább képes leszek őszintén szeretni, ami oly mértékben szeretetre méltóvá tesz, hogy környezetem rokonszenvét is elnyerem, bár nincs már többé szükségem rá, mivel önmagamnak is képes vagyok megadni azt a szeretetet, amit eddig mindig megvontam magamtól. Semmi okom többé, hogy kisebbrendűségi érzéssel küszködjek, így az fokozatosan megszűnik.
Leave a Reply
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.