
Az epezavarok tulajdon agresszív indulataink kezelésének nehézségeire utalnak. Aki dühében tajtékzik, akit „elönt az epe”, de képtelen mérgét látható formában levezetni, zavart idéz elő epeműködésében.
- Az agresszió önmagában egyáltalán nem elítélendő, de meg kell tanulnunk helyesen bánni vele. Akinek sok a gondja, bőven van min „rágódnia”, annál fennáll a gyomorbetegség kialakulásának veszélye. Aki szüntelenül bosszankodik a valóság miatt anélkül, hogy megváltoztatná vagy éppen elfogadná, abban agresszív indulatok fognak felgyülemleni, melyek nem találnak levezetésre, különösen ha az illető nincs is tudatában a problémáinak.
- Az epebetegnek meg kell tanulnia vállalni belső indulatait, nyíltan kifejezésre juttatni őket, ugyanakkor cselekvő módon megváltoztatni környezetét. Le kell vonnia a megfelelő következtetéseket, s óvakodnia kell attól, hogy belsőleg felgyűlt energiája ne szüntelenül önmaga felé süljön el. Hiszen a benne keletkező agressziók voltaképpen valaki más ellen irányulnak!
- Amennyiben az érzelmi jellegű agressziók felgyülemlése huzamosabb ideig eltart, a tünetek következő erősségi fokozatában bekövetkezik az epekövek kialakulása. A kemény, keserű gondolatok és összetorlódott agressziók kikristályosodtak, megkövesedtek. Az élet mintegy kényszerhelyzetbe került, s a robbanásveszélyes energiák előbb-utóbb fájdalmas epekólikában nyilvánulnak meg.
Összefoglalva: Epebántalmak- visszanyelt düh és agresszió. Meg kell tanulnunk önmagunkat „kifejezni’, vállalni és „megnyilvánulni engedni”.
Leave a Reply
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.